22 listopada 2014

Kanarek czyli zdjęcia z Wiktorią

Cześć! Trzymam się planu i po tygodniu wstawiam nowe zdjęcia :) W tym tygodniu nic ciekawego się u mnie nie wydarzyło a przynajmniej nic nadzwyczajnego. Szkoła, jedzenie, komputer, sen i kółko się zatacza. Bilans ocen tygodnia w szkole - dodatni, więc jest okey. W zeszły weekend byłem w Poznaniu z kolegami i Wiką, a przy okazji spotkałem Zuzkę i Weronikę :) W piątek byłem na konkursie z bioli, który był... ciekawy. Obawiam się tylko, że moja nazwa anoreksji (słowo anoreksja wypadło mi tymczasowo z głowy) czyli "foodfobia", nie zachwyci mojej nauczycielki ;) Cztery dni temu do domu doszła w końcu paczka z zamówionym soczewkami do fotografii macro. Gdyby kogoś ciekawiło dysponuję teraz soczewkami +1, +2, +4 i +10. W końcu zamówiłem też oświetlenie do mojego akwarium (akwarium to moje drugie hobby po fotografii), czym zbliżam się coraz bardziej do końca zbierania porządnego akwarystycznego sprzętu. Chyba nic więcej się nie wydarzyło, wiec jeszcze nawrócę do soczewek macro i powiem, że kiedy już sobie wszystko ładnie przypomnę i zapanuję nad tym to pędzie post z fotografii macro.
 
Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Zauważyłem, że oprócz wielu ludzi z Polski, mojego bloga odwiedza wiele osób z USA, Niemiec i Francji, ale szczególnie z USA. Dlatego specjalne pozdrowienia dla wszystkich tych świetnych osób! Mam nadzieję, że będzie was coraz więcej :)
 
Tak więc zastawiam was teraz ze zdjęciami i moim komentarzem do nich! Cześć i do zobaczenia za tydzień!
 

I zdjęcie:   f5      czas 1/250s    ISO 100
II zdjęcie:  f4,5   czas 1/250s    ISO 100
III zdjęcie: f5      czas 1/250s    ISO 3200
IV zdjęcie: f4,8    czas 1/160s    ISO 400
V zdjęcie:  f6,3    czas 1/50s      ISO 1600 

No wiec mój komentarz :) Na samym początku jak zawsze powiem, że zdjęcia robiłem w moim miejskim parku i był to środek lata. Drugą rzeczą którą tu powiem to to, że zdjęcia robiłem z Wiktorią, której bloga znaleźć możecie tutaj i wielkie dzięki za współprace. Mamy jeszcze trochę wspólnych zdjęć i będą też nowe, więc będę je raz po raz wstawiał :)

 
A teraz ten właściwy komentarz. Ogólnie dużo do mówienia nie ma, ale chciałbym zwrócić uwagę na III zdjęcie, bo mamy tam dość duże ISO. Niektórzy doczepią się, że jest duży "szum" na zdjęciu i nie musiałem tu mieć takiego krótkiego czasu kosztem jakości. No więc akurat miałem taką sytuacje, że musiałem mieć taki czas a, że akurat zaszło trochę słońce za chmurę to musiałem zwiększyć ISO.
 
Moim ulubionym zdjęciem z tych pięciu jest ostatnie V. Jest to mój chyba najlepszy portret jaki do teraz zrobiłem :)

Jeżeli podobały Ci się zdjęcia (oczywiście, że Ci się podobały bo komu by nie),
wesprzyj mnie zostawiając komentarz i klikając "lubię to" na moim Facebooku!
Dzięki! ;)


5 komentarzy:

 1. Witam ja również dziękuję za współpracę i pragnę więcej takich sesji i wyników w nich. Po prostu dobra robota! Do zobaczenia. ~ VICY

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Najbardziej podoba mi się 2 i ostatnie. Świetna praca! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W trzecim zdjęciu piękny bokeh! Podoba mi sie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba miało być "portret :) Ale dziękuję! :)

   Usuń
 4. "Mikołaj" - zdecydowanie najlepszy post.Wszystkie posty są świetne ale ten naprawde powala :)
  http://lifeisbrutalskarbie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń