22 lutego 2015

Zobaczyłem zimę!

 Tydzień temu zaczęły mi się ferie zimowe (na szczęście bo wszyscy już czekali, żeby była jakaś przerwa od szkoły). Jak co roku wyjechałem na narty do Zieleńca i w końcu zobaczyłem... zimę. W tym roku u mnie w mieście śnieg spadł może ze dwa, trzy razy i po kilku godzinach już go nie było, a w Zieleńcu podają, że jest go 1,5 metra! A tak w ogóle to oprócz tego, że byłem dużo na stoku to przeczytałem w końcu "Opium w rosole", które miałem jako lekturę zadane na po feriach (ale zapowiedziane 2 tygodnie przed feriami, więc na szczęście nie na samo wolne) i muszę wam powiedzieć, że jest to pierwsza na prawdę fajna lektura szkolna od czasu, gdy miałem przeczytać "Anię z Zielonego Wzgórza". Co prawda nie w moim guście, bo jestem zwolennikiem literatury fantasy, ale jest okey i nawet mi się podobała.
 
Zdjęcie tym razem zrobiłem w technice HDR. Nie podaję żadnych parametrów (czas, f, ISO itd.), bo HDR polega na połączeniu kilku zdjęć składowych o innych EV (wartościach ekspozycji) i rozjaśnianiu lub przyciemnianiu odpowiednich tonów na zdjęciu (tak w skrócie oczywiście). Ten HDR złożyłem z 7 zdjęć, zrobionych o godzinie ok. 10:00 rano. Takie niebieskie kolory nie są efektem obróbki w komputerze, stworzyłem ten efekt od razu przy robieniu zdjęcia (wystarczyło zmienić balans bieli :) ).
 


1 komentarz:

  1. Piękne, naprawdę. Ten niebieski kolor naprawdę odzwierciedla wyraz zimy. Pokazujesz nam ją jako zimną, groźną a jednocześnie przyjemną. Naprawdę wielka sztuka. Miłego :)

    OdpowiedzUsuń