12 stycznia 2015

Geometryczny cień

Nie pisałem tu nic chyba od dwóch tygodni i szczerze wam powiem, że po prostu przez Święta, potem Sylwestra mi się po prostu nie chciało i też nie miałem wam za dużo do pokazania. Na dodatek dowalili nam próby egzaminów  na 7,8,9 stycznia, więc tylko jeszcze bardziej mi się nie chciało.
 
W końcu jednak zrobiłem zdjęcie, które chcę wam pokazać! I chciałbym , żebyście dzielili się ze mną waszymi odczuciami co do tego zdjęcia (jak i kolejnych moich zdjęć na blogu) w komentarzach zanim przeczytacie mój komentarz do zdjecia. Mówcie mi co czujecie, jaka była wasza pierwsza myśl, pierwsze odczucie. Bardzo mnie to interesuje i na prawdę chciałbym tak z wami o moich zdjęciach dyskutować w komentarzach lub jeżeli chcecie to na moim Facebooku lub Twitterze. Pomoże mi to na pewno w lepszym rozumieniu własnych zdjęć i pracy nad tym aby lepiej oddawać zamierzoną przeze mnie myśl.
 

I zdjęcie: f20    czas 25s    ISO 200    18mm

Moim zamierzeniem było oddać tajemniczość tego miejsca tak aby nasuwające pytania brzmiały "dokąd prowadzi ciemny korytarz?", "co kryją ciemności?", "dokąd prowadzą drzwi z których dochodzi światło?" a przynajmniej coś z grubsza w tym stylu :)  Myślę, że tak duży kontrast ciemności do światła na tym zdjęciu to właśnie mówi. Dodatkowo bardzo geometryczne kształty podnoszą u mnie wrażenie niepewności, widać wyraźną granicę między tym co zupełnie niewiadome a tym co przynajmniej można rozpoznać.

Jeżeli podobały Ci się zdjęcia (oczywiście, że Ci się podobały bo komu by nie),
wesprzyj mnie zostawiając komentarz i klikając "lubię to" na moim Facebooku lub obserwując bloga!
Dzięki! ;)


8 komentarzy:

 1. Kuczę super to wygląda naprawde. Ja także nie moge sie ogarnąć na blogu po wolnym i sylwestrze ;)
  http://niebioeski.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię ciemności, nigdy nie odczuwałam do niej większej sympatii, dlatego pierwsze co przyszło mi na myśl patrząc na zdjęcie to strach, drugą myślą było, że zaraz z tej ciemności wyłoni się coś co mnie przestraszy, a nie to nadal strach. Wychodzi na to, że ciemność sieje u mnie panikę i niemiłe odczucia, ale zdjęcie naprawdę piękne.
  Pozdrawia Anka

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam horrory (oglądam je od 3 roku życia, ale pomińmy ten temat) i uważam, że zdjęcie jest bardzo fajne, ale gdybyś stanął bardziej z prawej tak by było krzywa byłoby bardziej tajemniczo. Ale to moje zdanie. Zdjęcie jest bardzo fajne same w sobie, więc się mną nie przejmuj.
  Pozdrawiam
  Emila
  http://zakochani-na-zawsze-w-ksiazkach.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. "Chcę iść prosto, a w prawo tylko spojrzeć. Nieważne co lub kto jest po prawej, chcę się pojawić w drzwiach, przestraszyć i zniknąć w ciemności na wprost". To pewnie nie do końca takie odczucie, jakie chciałbyś wywołać, ale jest moje, charakterystyczne tylko dla mojej osoby.

  Jedyny błąd na zdjęciu to niezachowanie pionu jako pionu. Gdyby nie to, byłoby to naprawdę świetne zdjęcie.

  //Koza z niewiernykoza.blogspot.com/#_=_

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każde odczucie, które odczuwa "czytelnik" zdjęcia jest dla mnie ważne i pomocne, to dobrze, ze nie którzy umieją inaczej interpretować przekaz zdjęcia, niż chciałby tego autor :)
   Co do pionu to nie wszystkie ekspozycje muszą być robione z matematyczną dokładnością to tak zwana "kreatywna fotografia" :) Ale dzięki za opinię :)

   Usuń
 5. Kiedy długo wpatruję się w ciemność mam wrażenie, że coś tam widzę. Zdjęcie jest tajemnicze, bo nie wiadomo co idąc dalej możesz zobaczyć. Ruszasz prosto, albo skręcasz i dopiero po dokonaniu wyboru dowiadujesz się czy postąpiłeś słusznie. Z tą fotografią, w głowie momentalnie układa mi się historia. Świetne zdjęcie, powodzenia w dalszym fotografowaniu prowadzeniu bloga. http://wwhatcanisayy.blogspot.com/2015/01/grey-sweater.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciemność zawsze kojarzy się z czymś złym a światło z czymś dobrym (odwieczna zasada) Na twoim zdjęciu widać światło przebijające się wśród ciemności co chyba znaczy zwycięstwo dobra nad złem lub nadzieje. Światło pada na obraz czyli to co jest na tym obrazie jest nadzieją lub czymś co wygra ze złem (może to sama "sztuka" a może to co jest na tym obrazie)- To jest moja interpretacja (Bardzo głębokie zdjęcie i dobre) POZDRAWIAM

  Blog jednego gościa-klik!

  OdpowiedzUsuń
 7. Patrząc na zdjęcie, na myśl przychodzą nam różne horrory, z duchami w roli głównej. Skrywa ono pewną tajemnicę i można się tylko domyślać co skrywa się w tych ciemnościach. Patrząc na wprost ma się wrażenie, że zaraz coś wyskoczy :) Obserwujemy twojego bloga i czekamy na więcej zdjęć, które dostarczą nam inspiracji !
  http://gangetpolska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń